Zjazd na trzech deskach z polisą

20 proc. miłośników sportów zimowych uprawia jednocześnie narty i snowboard. Grupa ta wybiera zarówno polskie, jak i zagraniczne kurorty. Chętnie decyduje się też na wyjazdy zorganizowane. Jeżdżący na nartach oraz na snowboardzie skrupulatnie przygotowują się do białego szaleństwa pod kątem doboru odpowiedniego sprzętu i dodatkowego ubezpieczenia.

2115

Badanie „Zwyczaje związane ze sportami zimowymi”, które na zlecenie Towarzystwa Ubezpieczeń Europa przeprowadziła agencja Beeline Research & Consulting, analizuje preferencje Polaków dotyczące wyjazdów zimowych oraz sposoby przygotowywania się do nich. Pokazuje również specyfikę osób uprawiających zarówno narciarstwo, jak i snowboard.

Profesjonaliści na sportowo

Jak wynika z badania, Polacy zdecydowanie preferują jazdę na nartach. Niemal 90 proc. respondentów uprawia narciarstwo, a tylko co trzeci entuzjasta sportów zimowych wybiera snowboard. Natomiast 20 proc. badanych uprawia obie dyscypliny.

Narciarze i snowboardziści charakteryzują się zbliżonym zachowaniem oraz preferencjami związanymi z zimowymi wyjazdami. Jednak osoby uprawiające obie dyscypliny stanowią odmienną grupę. Z reguły podchodzą one do sportów zimowych w sposób bardziej profesjonalny i odpowiedzialny.

Ubezpieczona frajda i komfort

Trzy czwarte uprawiających narciarstwo i snowboard wyjeżdża w góry kilka razy do roku. To zdecydowanie częściej niż miłośnicy tylko jednej dyscypliny. Grupa ta chętniej też decyduje się na wyjazdy zorganizowane. Blisko 60 proc. z nich uprawia białe szaleństwo w kraju oraz za granicą.

postalm_boarder

Osoby jeżdżące zarówno na nartach, jak i snowboardzie przed wypadem na stok częściej myślą o odpowiednim doborze sprzętu (co drugi respondent) oraz o dodatkowym ubezpieczeniu (63 proc.). Istotną rolę dla 44 proc. z nich odgrywa marka producenta sprzętu, a dla blisko 40 proc. renoma ubezpieczyciela. Co więcej, aż 55 proc. respondentów jeżdżących zarówno na nartach, jak i snowboardzie zwraca uwagę na zakres polisy.

– Badanie pokazuje, że miłośnicy obu sportów podchodzą do wyjazdów zimowych w bardziej przemyślany sposób niż ci, którzy uprawiają tylko jedną z dyscyplin. Staranniej wybierają sprzęt i częściej wykupują dodatkowe ubezpieczenie. Prawdopodobnie wynika to z faktu, że mają większe doświadczenie. Dlatego tak ważne jest, żeby zwracać uwagę początkującym miłośnikom nart i snowboardu na odpowiednie przygotowanie i zabezpieczenie się podczas wyjazdów. Wtedy białe szaleństwo przyniesie im nie tylko więcej frajdy, ale i komfortu psychicznego – zauważa Marat Nevretdinov, wiceprezes TU Europa.

Badanie „Zwyczaje związane ze sportami zimowymi” zostało przeprowadzone w listopadzie 2016 r. metodą CAWI. Przepytano w nim osoby, które deklarują, że chętnie uprawiają sporty zimowe, czyli jeżdżą na nartach i/lub na snowboardzie. Badanie ma na celu określenie odsetka narciarzy i snowboardzistów w Polsce, poznanie zwyczajów i preferencji dotyczących wyjazdów oraz sposobu przygotowywania się do nich, także w kontekście ubezpieczeń.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s