Shadows Tomasza Ossolińskiego

Wyrazistość i szalona intensywność – za to właśnie uwielbiano i nienawidzono malarstwo Caravaggia. Teraz to renesansowe malarstwo powraca. W nowej kolekcji Tomasza Ossolińskiego „Shadows” – faktury, światłocienie, nasycone kolory. „Bardzo głęboko odbieram tę specyficzną mroczność dzieł Caravaggia. To moje inspiracje” – zdradza projektant. Nieprzypadkowo jako miejsce swojego pokazu wybrał fortecę – warszawską restaurację, prowadzoną przez małżeństwo Kręglickich.

Niedawna kolekcja Ossolińskiego „Bukovina” (wiosna-lato 2016) inspirowana była fotografią Tomasza Tomaszewskiego. Kolejny pokaz i kolejna głęboka fascynacja obrazem. – To efekt moich bardzo prywatnych przeżyć związanych z obcowaniem ze sztuką, która intensywnie kształtuje mnie samego – podkreśla autor kolekcji.

scena z: Tomasz Ossoliński, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Nowe dzieło Tomasza Ossolińskiego to gra światła i cieni, faktur i materiałów, zestawienie błysku z matem, jak zawsze najwyższej jakości tkaniny: tkaniny Cerutti (głównie w garniturach męskich), strzyżone wełny ze starej francuskiej manufaktury, aksamit, skóra, czy organza jedwabna. A do tego specjalne zaprojektowane motywy haftów wykorzystane na różnych częściach ubrań!

W trakcie wieczoru odbyła się również prezentacja specjalnego projektu muzycznego „SHOW ME“, stworzonego przy współpracy z Warner Music Poland (premiera luty 2017).  „Połączyłem najbardziej inspirującą muzykę z moich pokazów z historiami, które wpłynęły na moje muzyczne wybory. To historie bardzo osobiste, które pamiętam i nadal przeżywam” – wyjaśnia Tomasz Ossoliński.

Tomasz Ossoliński to projektant, który bardzo mocno podkreśla swoje korzenie zawodowe, rolę warsztatu, ale i rolę ubrań tworzonych przez niego.  „Tak się w moim życiu złożyło, że szyję kreacje, które dla wielu moich klientów stają się częścią bardzo ważnych momentów w ich życiu. Ale to jest właśnie ich życie i ich ubranie. Ma wzmacniać, a nie maskować człowieka. Ma eksponować to co jest w nim najciekawsze, a nie kreować sztuczną postać. Człowiek nie jest dla mnie „sztalugą” na „obraz”, który stworzę. Jest tym obrazem i ja mam za zadanie najlepiej jak potrafię wyeksponować jego piękno, głębię, wartość” – tłumaczy Tomasz Ossoliński.

Na wydarzenie przybyły następujące osobistości: Katarzyna Zielińska, Magdalena Cielecka, Maja Ostaszewska, Edyta Herbuś, Tomasz Kammel, Maja Ostaszewska, Edyta Olszówka, Maffashion, Macademian Girl, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Adrian Mielnik, Joanna Klimas, Mateusz Hładki, Katarzyna Wołejnio, Barbara Pasek, Anna Puślecka, Maciej Zień, Ewa Pacuła, Jakub Przebindowski i Martyna Kliszewska, Daria Widawska, Dorota Williams, Joanna i Paweł Orleańcy, Anna Męczyńska, Marta Dąbrowska, Emma Kiworkowa, Monika Olejnik i Tomasz Ziółkowski, Rebellok, Izabella Krzan, Roma Gąsiorowska i Michał Żurawski, Edyta Herbuś, Beata Ścibakówna, Helena Englert, Robert Kozyra, Michalina Łabacz, Gosia Baczyńska, Karolina Gruszka, Sylwia Gliwa, Paulina Drażba, Piotr Schramm, Łukasz Kędzior, Zuzanna Wachowiak i Blanka Jordan.

Stylizacja – Anna Poniewierska
Choreografia – Kasia Sokołowska
Muzyka – Bartek Schmidt
Make up – Sylwia Rakowska, Dr Irena Eris
Fryzury – Jaga Hupało
Światło – Daniel Dropek Laser Sync
Partnerzy: Gino Rossi, Hotel Bukovina, Cisowianka, Apart, Albert Relie, Chivas, Forteca Kręgliccy
Media: Twój Styl, Grazia, Show, Pani

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s