Celebryci wspierają projekt „ADAPTACJA”

Dziennikarka Beata Sadowska i aktor Łukasz Nowicki dołączyli do projektanta mody Mariusza Przybylskiego i razem promują projekt Grupy VIVE pod nazwą „ADAPTACJA”, wspierając tym samym ideę nadawania drugiego życia używanym tekstyliom. Gwiazdy zachęcają do zapoznania się z akcją, w której kupując casualową torbę z włókniny powstałej z materiałów recyclingowych, można wesprzeć programy środowiskowe organizacji ekologicznej WWF Polska. Torby dostępne są w sprzedaży sklepów VIVE Profit.

Projekt „ADAPTACJA” to pomysł na dawanie drugiego życia tekstyliom, poprzez wykorzystywanie ich w nowych produktach w postaci przetworzonej, takiej jak np. włókniny. Grupa VIVE, we współpracy z projektantem Mariuszem Przybylskim i organizacja ekologiczną WWF Polska, stworzyli limitowaną serię eco-toreb, wykonanych z surowców tekstylnych pochodzących z recyklingu. Materiał na torby (melanżowy filc) powstał z tekstyliów wyselekcjonowanych na produkcji VIVE Textile Recycling.

Torby casualowe z limitowanej edycji można kupić w sieci sklepów VIVE Profit, należącej do spółki wchodzącej w skład VIVE Group. Adresy wielkopowierzchniowych sklepów można znaleźć na stronie http://www.viveprofit.pl. Ekologiczne torby są również dostępne w warszawskich butikach projektanta Mariusza Przybylskiego (MODO i MYSIA 3) oraz w jego sklepie online pod adresem http://www.butik.mariuszprzybylski.com/

layout-mariusz-przybylski

Kampania społeczna

Projekt „ADAPTACJA” nosi znamiona akcji społecznej. Społecznościowy charakter kampanii będzie realizowany poprzez budowanie świadomości i odpowiedzialności za przyszłość planety, a także współtworzenie nurtu Textile Upcycling, czyli przetwarzania odpadów tekstylnych na nowe produkty o wyższej wartości. Kampania będzie miała również wymiar charytatywny, ponieważ cały zysk ze sprzedaży toreb Grupa VIVE przekaże na programy środowiskowe WWF Polska. Środki finansowe zostaną przeznaczone na realizację projektów Bałtyku, Karpat i rzek.

Ambasadorzy projektu

Ambasadorem projektu jest projektant mody Mariusz Przybylski, który zaprojektował ekologiczną torbę. Marka zaprosiła również do współpracy Beatę Sadowską i Łukasza Nowickiego ze względu na ich zamiłowanie do tematyki eco. Beata Sadowska, polska dziennikarka radiowa i telewizyjna, od lat promuje ideę życia w zgodzie z naturą. Zachęca do aktywnego spędzania czasu oraz dbania o kupowanie produktów naturalnych. Łukasz Nowicki, aktor, dziennikarz i prezenter telewizyjny programu „Pytanie na śniadanie”, chętnie wspiera akcje społeczne, dlatego i tym razem zaangażował się w ważny projekt budujący świadomość roli recyclingu. Wszyscy partnerzy przekonują, że zakup torby w okresie świątecznym jest najlepszym prezentem dla najbliższych, którzy w ten sposób przekażą środki na ochronę środowiska.

Kampania z udziałem gwiazd, prowadzona jest w serwisach społecznościowych, na stronach internetowych spółek należących do VIVE Group, w sieci reklamowych Google i w sklepach VIVE Profit. Za strategię, kreację i realizację kampanii odpowiada Pion Marketingu VIVE Group.

Kampania wpisuje się w nurt TEXTILE UPCYCLING, którego inicjatorem jest VIVE Group, pierwsza na rynku marka prowadząca akcje reklamowe w segmencie odzieży używanej. Firma uruchomiła nową stronę internetową www.textileupcycling.pl, która przedstawia ideę nurtu i pokazuje dotychczasowe akcje marki związane z art recyclingiem. Firma zachęca innych do zaangażowania się w szerzenie koncepcji Textile Upcyclingu.

Więcej na www.textileupcycling.pl . Pobierz aplikację mobilną ADAPTACJA dostępną tutaj.

***

Grupa VIVE

VPC 300x600pxDziewięć powiązanych ze sobą spółek, z których główna – VIVE Textile Recycling, została założona w 1992 roku i od wielu lat jest liderem w branży recyclingu tekstyliów. Grupa VIVE stawia sobie za cel stuprocentowe wykorzystanie odzieży używanej, segregowanej każdego dnia w ilości setek ton. Nieustannie rozwija działalność w kolejnych obszarach, takich jak transport i logistyka, optymalizacja kosztów ponoszonych przez przedsiębiorstwa, czy innowacyjne metody recyklingu. W skład grupy wchodzą: VIVE Textile Recycling, VIVE Transport, VIVE Profit Center, VIVE Properties, VIVE Biznes, VIVE Innovation, VIVE Retail Services, Dimatex i Eco-Collections. Jednocześnie, jako przedsiębiorca odpowiedzialny społecznie, VIVE Group wspiera działalność Klubu Sportowego VIVE Handball Kielce
oraz Fundacji VIVE Serce Dzieciom.

VIVE Textile Recycling

Główna spółka wchodząca w skład VIVE Group, lider w dziedzinie recyklingu tekstyliów w Polsce i Europie. Firma posiada najnowocześniejsze w Polsce, w pełni skomputeryzowane linie do sortowania odzieży, które umożliwiają przerób około 400 ton surowca na dobę, z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych ISO 9001 i 14001. Każdego dnia ponad 990-osobowa załoga w systemie 3 zmianowym sortuje i pakuje gotowe produkty z 700 różnych grup asortymentowych. Tak przygotowane produkty trafiają do ponad 60 krajów na świecie oraz do sieci sklepów detalicznych VIVE Profit na terenie kraju. Firma produkuje również czyściwo przemysłowe wykorzystywane przez przedsiębiorstwa z wielu branż.

VIVE Profit Center

Spółka wchodząca w skład VIVE Group, zajmująca się zarządzaniem i rozwojem sieci wielkopowierzchniowych sklepów z niepowtarzalną odzieżą – VIVE Profit. Obecnie VIVE Profit Center posiada kilkadziesiąt sklepów detalicznych w Polsce południowo-wschodniej, stale rozbudowując sieć w całej Polce. Duża powierzchnia każdego sklepu pozwala klientom na dokonywanie zakupów w bardzo komfortowych warunkach, a oferowany towar w zależności od rodzaju, eksponowany jest na wieszakach, półkach lub w koszach. Raz w tygodniu następuje całkowita wymiana asortymentu w każdym sklepie należącym do sieci, które oferują klientom ponad 100 000 sztuk markowej odzieży każdego dnia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s