Bezprzewodowy. Bezproblemowy. Z najwyższą siłą ssania*

Każdy odkurzacz posiada silnik wytwarzający siłę ssącą. Ale nie wszystkie silniki są takie same. Niektóre odkurzacze bezprzewodowe posiadają niewielkie silniki, których moc jest niewielka. Z kolei silniki o dużej mocy są często bardzo ciężkie, przez co odkurzacz przestaje być poręczny.

Cyfrowy silnik bezprzewodowego odkurzacza Dyson V8 pomimo kompaktowej budowy osiąga prędkość 110 000 obrotów na minutę. W rezultacie to ważące zaledwie 2,6 kg urządzenie zapewnia niezwykle wysoką i stałą siłę ssania.

“Na tworzenie naszych małych i jednocześnie mocnych silników cyfrowych poświęciliśmy kilkanaście lat i ponad 250 milionów funtów. Sercem bezprzewodowego odkurzacza Dyson V8 jest właśnie nasz najnowszy silnik. Jest on wynikiem 18 miesięcy prac badawczo-rozwojowych i 500 000 godzin testów. Silnik ten sprawia, że bezprzewodowy Dyson V8 jest zarówno mocny, jak i poręczny. To zupełnie nowy wymiar sprzątania” – powiedział James Dyson konstruktor i wynalazca oraz złożyciel firmy Dyson.

Bezprzewodowy odkurzacz Dyson V8 służy nie tylko do odkurzania podłóg. Można go szybko zamienić w odkurzacz ręczny, dzięki czemu sprzątniemy nim dosłownie wszystko od podłogi aż po sufit. Czerpiąc z dziesięciu lat doświadczeń w projektowaniu silników i technologii bezprzewodowych, wyposażyliśmy odkurzacze Dyson V8 w rozwiązania wyróżniające je na tle poprzedników. Najważniejsze nowe rozwiązania w modelu Dyson V8 to znacząco dłuższy czas pracy, higieniczny sposób opróżniania zasobnika, jeszcze wyższa siła ssąca oraz niższy poziom hałasu.

Zawsze gotowy do pracy

Odkurzacze Dyson V8 nie posiadają kabla. Nie musimy nic rozwijać, podłączać ani ciągać za sobą. Nic nie ogranicza naszego zasięgu. W każdej chwili po prostu zdejmujemy odkurzacz ze stacji dokującej i możemy od razu zabrać się za sprzątanie.

Czyste dywany, płytki i panele

Uzupełnieniem ogromnej siły ssania silnika cyfrowego Dyson V8 jest technologia zastosowana w ssawkach. Ssawka z elektroszczotką usuwa sierść i brud tkwiący głęboko pomiędzy włóknami dywanu, a przeznaczona do podłóg twardych ssawka z miękkim wałkiem usuwa z nich zarówno duże, zabrudzenia, jak i drobny pył.

Zaledwie 2,6 kg

Najważniejsze elementy bezprzewodowych odkurzaczy Dyson, takie jak silnik i bateria, umieszczone są blisko uchwytu. Zapewnia to optymalne rozmieszczenie środka ciężkości, dzięki czemu dużo lżej i łatwiej jest manewrować ssawką, zarówno po podłodze, jak i pod sufitem.

Higieniczne opróżnianie zbiornika

Bezprzewodowe odkurzacze Dyson V8 posiadają innowacyjny mechanizm opróżniania zbiornika. Podczas jego opróżniania specjalna gumowa uszczelka usuwa zabrudzenia, które przywarły do powierzchni kołnierza. Dzięki temu pozbywamy się ich jednym ruchem bez konieczności usuwania ich własnoręcznie. Kolejną nowością w porównaniu z wcześniejszymi modelami jest większa pojemność zbiornika.

Najważniejsze informacje:

 • Czas pracy baterii: obecnie wynosi do 40 minut (we wcześniejszych modelach: do 20 minut). Dzięki stabilnym bateriom litowo-jonowym poziom siły ssania jest tak samo wysoki przez cały czas. Nowy wskaźnik poziomu baterii pokazuje ile czasu pracy pozostało nam jeszcze do dyspozycji.
 • Poziom hałasu: Bezprzewodowe odkurzacze Dyson V8 są o 50% cichsze od wcześniejszych modeli.
 • Tryb max: wyższa siła ssania, przydatna przy bardziej wymagających zabrudzeniach. Zmiana trybu odbywa się przy pomocy intuicyjnego przełącznika. W trybie max siła ssania wynosi 115 AW, podczas gdy w poprzednich modelach wynosiła maksymalnie 100 AW.
 • Filtrowanie całego urządzenia: filtry wychwytują alergeny i zapewniają wydmuch czystego powietrza. Wszystkie urządzenia Dyson V8 są standardowo wyposażone w nowatorski filtr zasilnikowy.
 • Ssawki z technologią Dyson: dzięki specjalnym końcówkom usuniemy kurz i brud z każdej szczeliny. Każda ssawka została zaprojektowana z myślą o konkretnych zadaniach, dzięki czemu odkurzaczem Dyson V8 możemy sprzątnąć cały dom. Miniaturowa elektroszczotka usuwa sierść i uporczywy brud ze schodów, z samochodu i z mebli. Wszystkie szczotki posiadają szybkozłączkę ułatwiającą ich bezproblemową wymianę.
 • Wytrzymała konstrukcja: odkurzacz wykonany jest z mocnych materiałów, dobranych pod kątem trwałości i lekkości. Przezroczysty zbiornik wykonany jest z tego samego tworzywa poliwęglanowego, co tarcze używane przez prewencyjne oddziały policji.

Technologia i innowacje

Cyfrowy silnik Dyson V8

Moc cyfrowego silnika Dyson V8 to 425 W – dla porównania, moc silnika V6 wynosiła 350 W. Silnik osiąga prędkość do 110 000 obrotów na minutę i posiada udoskonaloną elektronikę i oprogramowanie napędu. Silnik napędzany jest nowymi, stabilnymi bateriami litowo-jonowymi, które zapewniają wyższą moc przez dłuższy czas.

Opracowanie nowej wersji silnika zajęło około 18 miesięcy. Zespół projektowy składający  się z 10-15 inżynierów przez około 500 000 godzin poddawał próbom różne wersje silnika i jego części. W naszych laboratoriach przez cały czas testowaliśmy od 60 do 120 silników jednocześnie. Dyson V8 czerpie z kilkunastu lat doświadczeń w tworzeniu cyfrowych silników, Których łączny koszt prac przekroczył 250 milionów funtów.

Do końca roku 2016 Dyson wyprodukuje 8,8 mln silników cyfrowych – czyli mniej więcej jeden co 3,5 sekundy. Przy montażu silników Dyson pracuje 376 robotów, ponieważ nawet najbardziej wprawna ludzka ręka nie jest w stanie zapewnić odpowiednio wysokiej precyzji: przy niektórych podzespołach tolerancja wymiarowa wynosi zaledwie  +/- 3 mikrometry, co odpowiada jednej czwartej grubości ludzkiego włosa.

Poziom hałasu

Nasi inżynierowie wyposażyli bezprzewodowe odkurzacze Dyson V8 w szereg rozwiązań znacząco poprawiających poziom generowanego hałasu: w porównaniu z wcześniejszymi modelami urządzenia te są cichsze o 50%, bez uszczerbku dla siły ssania. Tor przepływu powietrza przez urządzenie został zmieniony w taki sposób, aby zredukować hałas wytwarzany przez powietrze przechodzące przez wąskie szczeliny. Opracowano także nową wersję filtra zasilnikowego, który dodatkowo tłumi hałas. Do poprawy akustyki poprzez stłumienie drgań służy umieszczona wewnątrz urządzenia filcowa wkładka izolująca oraz specjalna warstwa wykonana z pianki o zamkniętej strukturze.

Higieniczne opróżnianie zbiornika

Projektanci Dyson na nowo opracowali znajdujący się w zbiorniku kołnierz, co pozwoliło stworzyć mechanizm higienicznego usuwania brudu przy opróżnianiu zbiornika. We wcześniejszych modelach kołnierz ten wykonany był z drobnej siatki, ale jego silikonowa uszczelka przesuwająca się po powierzchni podczas opróżniania zbiornika pozostawiała na nim zabrudzenia. Właśnie dlatego kołnierz w V8 wykonany jest z trawionej chemicznie stali nierdzewnej o gładkiej powierzchni, na której znajduje się około 15 000 otworów o średnicy 0,4 mm.

dball

Ssawki

Nasi inżynierowie pracują nie tylko nad samym odkurzaczem – równie wiele wysiłku wkładają w tworzenie lepszych szczotek i ssawek. Dobrym przykładem jest elektroszczotka, wyposażona w mocny silnik umieszczony wewnątrz wałka. Dzięki niemu nylonowe włosie szczotki zagłębia się w dywan, usuwając z niego sierść i inne trudne do usunięcia zabrudzenia. Szczotkę przeznaczoną do podłóg twardych wyposażono natomiast w miękkie, antystatyczne włókna węglowe, które skutecznie usuwają drobny pył. Moc wlotowa najnowszej elektroszczotki jest o 150% większa niż w przypadku poprzedniego modelu (Dyson V6 Animal).

dleese

Szczotka z miękkim wałkiem do podłóg twardych usuwa jednocześnie duże zabrudzenia i drobny pył. Do wychwytywania dużych zabrudzeń służy duży wałek pokryty miękką tkaniną nylonową, natomiast za usuwanie pyłów odpowiadają antystatyczne włókna węglowe. Silnik szczotki umieszczony jest wewnątrz wałka, dzięki czemu odkurzamy całą szerokością szczotki.

Obydwie szczotki mają niewielką wysokość ułatwiającą odkurzanie pod meblami, a obrotowa główka pozwala manewrować w trudnodostępnych miejscach jednym ruchem nadgarstka.

Odkurzacz Dyson V8 Absolute wyposażony jest w elektroszczotkę oraz w szczotkę z miękkim wałkiem. Oprócz tego w zestawie znajduje się miniaturowa elektroszczotka, szczotka wielofunkcyjna oraz szczotka szczelinowa. Urządzenie kosztuje 2.499 złotych. Odkurzacz objęty jest 2-letnią gwarancją.

Dodatkowe informacje:

http://www.dyson.pl

***

O firmie Dyson

Dyson to globalna firma technologiczna. W każdej kategorii produktowej wprowadzamy radykalne i przełomowe innowacje, które działaniem i wyglądem zdecydowanie różnią się od tradycyjnych rozwiązań. Szukamy lepszych pomysłów i lepszych technologii aby rozwiązywać problemy, których inni często nawet nie dostrzegają.

 • 5: Aktualnie Dyson działa w pięciu głównych obszarach technologii: odkurzacze przewodowe, odkurzacze bezprzewodowe, wentylatory chłodzące i grzejące, suszarki do rąk Dyson Airblade™ oraz oświetlenie Jake Dyson.
 • 75: Urządzenia Dyson sprzedawane są w ponad 75 krajach.
 • 1,5 mld GBP: Firma Dyson przeznaczyła dotychczas ponad 1,5 mld funtów na inwestycje w technologie jutra. Opracowujemy cztery nowe pakiety technologiczne, a w ciągu najbliższych czterech lat wprowadzimy na rynek 100 nowych produktów.
 • 5 milionów GBP: Dyson współpracuje z ponad 30 uczelniami na całym świecie w celu tworzenia nowatorskich technologii. W ramach tej współpracy zainwestowaliśmy 5 mln GBP w laboratorium robotyczne na londyńskim Imperial College.
 • ponad 5.000: Dyson zatrudnia ponad 5 000 osób na całym świecie. Jedną trzecią naszych pracowników stanowią inżynierowie.
 • 2006: Dyson sprzedał pierwszy odkurzacz bezprzewodowy – ręczny model DC16. W roku 2016 obchodzimy 10-lecie technologii bezprzewodowych Dyson.

fot. materiały prasowe

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s