Zdrowy wybór na podłogi-LivingBoard Pfleiderer

Drewno jest jednym z najstarszych materiałów budowlanych, z jakich korzystał człowiek. Ciepłym, naturalnym, przyjaznym. Dziś z powodzeniem zastępują je płyty drewnopochodne. Jak jednak wybrać spośród dostępnej oferty produkt, który będzie najbardziej przyjazny środowisku i jednocześnie zapewni najwyższe parametry jakościowe? Odpowiedzią jest LivingBoard firmy Pfleiderer.

Płyty drewnopochodne to jeden z najchętniej wykorzystywanych obecne w budownictwie materiałów. Idealne na poszycia podłóg i stropów (a także dachów i ścian), stanowią kompromis dla tych, którzy szukają ekologicznych, a zarazem funkcjonalnych i niedrogich rozwiązań. Wśród dostępnych obecnie na rynku płyt, LivingBoard Pfleiderer jest produktem wyjątkowym. Dlaczego?

Płyta LivingBoard to połączenie innowacyjnej technologii i właściwości ekologicznych. Wykonana jest z recyklingowego drewna świerkowego pochodzącego z kontrolowanych upraw, charakteryzującego się naturalnie niską emisją związków lotnych i klejonego klejem PU wolnym od formaldehydu. Dzięki temu spełnia wszelkie wymagania stawiane zarówno wobec nowoczesnej płyty budowlanej wysokiej jakości, jak i wobec ekologicznego materiału rekomendowanego do zapewnienia zdrowego mieszkania.

oferta-pfleiderer

Bezpieczeństwo…

LivingBoard znakomicie sprawdza się na podłogach np. na legarach. Wysoka wytrzymałość na zginanie we wszystkich kierunkach gwarantuje wysoką wydajność i optymalizację odpadu, a także znacznie ułatwia pracę wykonawcom. Odporne na wilgoć połączenia PU i optymalna geometria wiórów pozwala na osiągnięcie wyraźnie niższego pęcznienia grubości pod wpływem wilgoci (o 33 procent!), niż w przypadku standardowej płyty OSB/3. Przy zachowaniu zalecanych przerw dylatacyjnych oznacza to znaczącą redukcję ryzyka wypaczenia podłogi. Wytrzymałość na wilgoć oznacza również minimalizację ryzyka rozwoju pleśni i innych grzybów.

Dzięki jednolitej budowie i równomiernie wysokiej gęstości objętościowej płyty LivingBoard, udało się uzyskać redukcję szybkości jej wypalania. Jest ona znacznie niższa niż w przypadku tradycyjnych płyt OSB, co oznacza większe bezpieczeństwo w przypadku pożarów.

…w parze z komfortem

Rozwiązania pozwalające uzyskać tak korzystne parametry w dziedzinie bezpieczeństwa to nie wszystko. LivingBoard polecana jest na podłogi oraz poszycia ścian i stropów również ze względu na znakomite właściwości akustyczne. Jak udowadniają badania, izolacja od dźwięków powietrznych jest w przypadku tej propozycji firmy Pfleiderer o 5 procent większa niż w przypadku OSB.

Na życzenie płyta LivingBoard jest dostępna w różnych klasach jakości i wersjach (z mikrowiórem do zastosowań w warunkach wilgotnych, z powierzchnią ochronną Face Contiprotect chroniącą przed deszczem na otwartych robotach budowlanych), co pozwala dopasować ją do konkretnych zastosowań.

Na uwagę zasługuje zwłaszcza wersja LivingBoard z frezami pióro-wpust (nawet czterostronnymi). Połączenie to gwarantuje użytkownikowi jeszcze większy komfort pracy i lepsze wykorzystanie materiału. Pióro-wpust pozwala na uzyskanie gładkiej, jednolitej i wytrzymałej powierzchni. Minimalizuje liczbę mostków termicznych i znacząco skraca czas pracy. A to wszystko oznacza nie tylko podłogę w lepszej jakości, ale i oszczędność czasu i środków.

www.pfleiderer.pl

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s