CAFE SAX – spektakl muzyczny z piosenkami Osieckiej

Osiecka tworzyła niezapomniane teksty, które trafiały do szerokiej publiczności nie tyle w tomikach wierszy ale przede wszystkim jako piosenki wyśpiewywane przez gwiazdy polskiej  sceny muzycznej: Marylę Rodowicz, Magdę Umer, Seweryna Krajewskiego, Annę Szałapak oraz zespoły Skaldowie czy Raz Dwa Trzy. Jej teksty nie stałyby się tak znanymi piosenkami bez znakomitej muzyki wybitnych kompozytorów, a wśród nich m.in: Katarzyny Gärtner, Seweryna Krajewskiego, Przemysława Gintrowskiego, Zygmunta Koniecznego czy Jerzego Satanowskiego.

W „Cafe Sax” znajdą się aż 22 piosenki z tekstami Agnieszki Osieckiej. Wiele z nich dzięki ogólnopolskim festiwalom i mass mediom stało się słynnymi i lubianymi przebojami. Usłyszymy więc takie hity jak „Małgośka”, „Niech żyje bal”, „Wielka woda”, „Okularnicy” „Czy te oczy mogą kłamać?”, które stworzyły historię polskiej muzyki rozrywkowej, jak i mniej znane piękne, nostalgiczne songi. Śpiewający je bohaterowie wywodzący się z reportaży Agnieszki Osieckiej tworzą unikalne zwierciadło życia, w którym przeglądać się będą nasi Widzowie. A wszystko to na Scenie Kameralnej Rampy już od stycznia 2017 roku, roku 20. rocznicy śmierci wielkiej poetki.

plakat_cafesahkuix

Dawna Kawiarnia Sax na ulicy Francuskiej to jedno z miejsc na Saskiej Kępie, które najbardziej kojarzy się z Agnieszką Osiecką. Poetka bywała tam bardzo często, miała swój ulubiony stolik. Przesiadywała tu godzinami, zbierając pomysły na nowe teksty, będąc jednocześnie otwarta na pogawędki z nieznajomymi. Inspirowała się tym miejscem i przewijającymi się tam ludźmi, zwłaszcza będącymi na tzw. życiowych zakrętach. Z zaciekawieniem obserwowała również ulicznych przechodniów w codziennym zabieganiu. Swoje spostrzeżenia „na gorąco” spisywała często w formie poetyckich tekstów na… papierowych serwetkach. Nic więc dziwnego, że najbardziej adekwatnym miejscem dla zaprezentowania piosenek Agnieszki jest jej ulubiona kawiarnia „wyczarowana” tym razem w Teatrze Rampa.

Scenariusz i reżyseria Cezary Domagała
Aranżacje, kierownictwo muzyczne Paweł Steczek
Scenografia Filip Domagała
Projekcje Dawid Kozłowski
Kostiumy Natalia Kołodziej
Choreografia Marta Domagała-Witkowska
Asystentka reżysera Joanna Górniak

Obsada:

Poetka: Michalina Brudnowska/ Katarzyna Kozak
Kobieta Zawiedziona: Małgorzata Duda-Kozera/ Dorota Osińska
Pan Czesio: Julian Mere/Mieczysław Morański
Barman: Piotr Furman/ Robert Kowalski

Alter Ego: Dorota Osińska/ Małgorzata Duda-Kozera,
Małgośka: Dorota Osińska/ Małgorzata Duda-Kozera,
Zjawa: Michalina Brudnowska/ Katarzyna Kozak

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s